U kogo mogą pojawić się odleżyny?

Wkładki urologiczne na nietrzymanie moczu

Nasza skóra w różnych sytuacjach narażona jest na działanie różnorakich czynników. To sprawia, że na jej powierzchni mogą pojawić się różnego rodzaju zmiany lub stany chorobowe. Przykładem takich nieprzyjemnych dolegliwości są odleżyny.

Najbardziej narażeni na ich występowanie są leżący seniorzy oraz małe dzieci. Jak sama nazwa wskazuje, odleżyny związane są z długim przebywaniem w pozycji leżącej. Skóra narażona jest na ciągły nacisk, a często także zmaga się z innymi problemami – potem, zabrudzeniami czy zbyt wysoką temperaturą.

Choć odleżyny mogą wydawać się niepozorne, bywają bardzo bolesne i niekorzystnie wpływają zarówno na nasze zdrowie, jak i samopoczucie. Właśnie dlatego, jeśli opiekujesz się maluchem lub starszą osobą, powinieneś dokładać wszelkich starań, żeby uniknąć występowania odleżyn. Niestety, tego rodzaju dolegliwości nie zawsze udaje się uniknąć.

Jeśli jednak się pojawią, pamiętaj, by nie pozostawiać ich samym sobie, licząc, że niedługo znikną. Możesz poradzić się farmaceuty, jakie specyfiki najlepiej stosować w takiej sytuacji. W razie jakichkolwiek wątpliwości, nie bój się także poprosić o pomoc lekarza, który z pewnością wskaże ci odpowiednią drogę pozbycia się problemu.

Next Post

Ubiór seniora – w trosce o jego zdrowie

nie Sie 14 , 2016
Kiedy pod naszą opiekę trafia rodzic czy dziadek w podeszłym wieku, zwykle dość trudno przedstawić nam się na myślenie o nim jako o osobie, która wymaga specjalnego zainteresowania. Przez całe życie