Ubiór, dopasowany do pogody

www.a-beer-please.pl

Jak wiadomo, pogoda uwielbia płatać figle. Ważne jest jednak to, by umieć się przygotować na każdą ewentualność i nie dać się zaskoczyć w żadnej, nawet najbardziej zdumiewającej sytuacji. Oczywiście, przede wszystkim trzeba wybierać ubrania, dopasowane do konkretnej pory roku, by uniknąć choroby bądź przegrzania organizmu. Najgorszy okres to przedwiośnie i wczesna wiosna.

Bardzo często słońce zaczyna już wówczas mocno przygrzewać, jednak pogoda okazuje się mocno zdradliwa – pojawia się zimny wiatr, nieprzyjemne powietrze oraz nagły deszcz, który wcale nie jest ciepły. Ludzie mają częstą tendencję do ubierania wtedy bardzo cienkich rzeczy, nadających się raczej na majowe czy czerwcowe spacery, przez co szybko się przeziębiają. Z kolei latem, gdy temperatura dochodzi do trzydziestu stopni, nie powinno się wkładać zbyt ciepłych bluz, gdyż to może doprowadzić do przegrzania. Wtedy wystarczy wyłącznie lekki powiew wiatru i choroba murowana.

Problem ubioru pojawia się też nierzadko zimą. Niektóre osoby, zwłaszcza panie, nie chcąc zniszczyć swoich fryzur, nie decydują się na zakładanie czapek nawet w trakcie mrozu. Podobnie sprawa ma się z szalikami, które zasłaniają szyje oraz dekolty. Rzeczywiście, decydując się na te akcesoria, kobiety mogą wydawać się sobie nieatrakcyjne, jednak bez nich niemal na sto procent nabawią się poważnej choroby.

Next Post

Przerwanie wyścigu Formuły 1

pon Lut 18 , 2019
W pewnych przypadkach możliwe jest przerwanie wyścigów Formuły 1. Taką decyzję może podjąć dyrektor wyścigu wybrany z ramienia Fédération Internationale de l’Automobile. Przerwanie wyścigu jest konieczne