Wrażliwa skóra maluszka

Bardzo rozpowszechnionym, choć jednocześnie niepożądanym zjawiskiem wśród niemowląt jest tak zwane pieluszkowe zapalenie skóry. Statystycznie rzecz biorąc, ta niedogodność przytrafia się każdemu maluszkowi przynajmniej raz.

Powstające odparzenia na skórze niemowlęcia, są w głównej mierze spowodowane tym, iż jego skóra ma jeszcze bardzo cienką warstwę lipidową, która jak wiadomo spełnia funkcje ochronne. Do pielęgnacji odparzonych części ciała malucha najlepiej używać specjalnie do tego przeznaczonych kosmetyków, a nie tych, które stosujemy na przykład do pielęgnacji jego buzi. Warto też postawić na delikatne tkaniny do pościeli i kocyków. Świetnym rozwiązaniem dla skóry dziecka będzie kocyk minky sowy.

Dobrze jest pamiętać, iż używanie wszelkich mydeł perfumowanych tylko sprzyja pogłębieniu się stanu zapalnego. Najlepsze do pielęgnacji podrażnionej skóry dziecka są kosmetyki bezzapachowe oraz hipoalergiczne.

Obowiązkowo powinny one zawierać w swoim składzie takie substancje jak tlenek cynku, czy pantenol. Wskazaną praktyką jest regularne przewietrzanie tych części ciała maluszka, których skóra jest narażona na podrażnienia i odparzenia.

Warto więc pozwalać niemowlęciu pobawić się przez kilka minut bez pieluszki, zanim przystąpimy do założenia świeżej.

Next Post

Dieta wegetariańska w ciąży

śr Wrz 27 , 2017
Dosyć kontrowersyjnym zagadnieniem jest kwestia wegetariańskiego stylu życia wśród kobiet oczekujących dziecka, a także tych, będących w fazie karmienia maleństwa piersią.