Wybór szafek kuchennych

www.legowo.pl

Szafki kuchenne pełnią dwie bardzo istotne funkcje: pierwszą jest naturalnie funkcja utylitarna, ponieważ gdzieś musimy trzymać wszystkie nasze produkty oraz zastawy. Druga funkcja, to funkcja stylowa: szafki muszą ładnie wyglądać, aby nadać naszej kuchni zachęcającego wyglądu. Warto zastanowić się nad dokładnym dobraniem szafek kuchennych. Na samym początku powinniśmy zacząć od stworzenia ogólnego planu pomieszczenia, w tym przypadku kuchni.

Przestrzeń kuchenna musi być tak stworzona, aby umożliwić nam maksymalną wygodę przemieszczania się po niej. Właśnie dlatego istotne jest dobieranie takich szafek, które będą mogły służyć nam w najbardziej ergonomiczny sposób. Aktualnie najbardziej popularne jest tworzenie przestrzeni kuchni w układzie otwartym, czyli tak, aby stanowiła ona swego rodzaju przedłużenie salonu i będzie służyła również jako jadalnia. Wybór odpowiednich szafek powinien opierać się na kilku czynnikach.

Pierwszym z nich jest wspomniany już wcześniej utylitaryzm. Szafki powinny być przestronne, ale także dostosowane do naszego wzrostu: nie chcemy, żeby były za wysoko i za nisko. Wielkość też jest nie bez znaczenia, gdyż będziemy chcieli schować tam wszystkie przybory kuchenne, naczynia, sztućce i wszelkiego rodzaju produkty. Stylowość szafek kuchennych to drugi czynnik, który musimy wziąć pod uwagę przy zakupie.

Warto zainwestować we wszelkie odcienie czerni i bieli, które aktualnie są najbardziej modne. Jeśli dobrze zaaranżujemy kuchnię i postawimy na jasne kolory umeblowania, to możemy liczyć na świetne powiększenie optyczne całego pomieszczenia, a także nadamy mu przyjaznego wyglądu, w którym aż chce się przygotowywać posiłki dla rodziny i gości.

Next Post

Maseczka jonowa – młodość na zawołanie?

śr Paź 4 , 2017
Pamiętacie Kopciuszka? W jednej chwili z biednej, brudnej dziewczyny stał się piękną damą. Mniej więcej tyle samo czasu potrzeba, aby wygładzić skórę ze zmarszczek. Jak to możliwe? Z pomocą przychodzi najnowsze