Wyjazd do lasu

Zieleń uspokaja i pozwala odetchnąć od komputera i miejskiej dżungli. Na co dzień otoczeni betonem i asfaltem, pomiędzy drzewami odpoczywamy i relaksujemy się. Warto przynajmniej kilka razy do roku wyjechać do lasu, by pobyć na łonie natury. Jeśli nie masz w zwyczaju takich wyjazdów – zdecydowanie powinieneś zacząć.

Tym bardziej, jeśli możesz zabrać ze sobą dzieci. Warto pokazać najmłodszym, że istnieją inne formy rozrywki niż gry komputerowe i oglądanie telewizji. Zwłaszcza dzieci wychowane w dużych miastach mogą mieć problem ze znalezieniem sposobów na spędzanie czasu na dworze. Jeśli nie lubią grać w piłkę na osiedlowym boisku, trudno będzie znaleźć alternatywę.

Wyjazd do lasu może odmienić ten stan rzeczy. Oczywiście wycieczka nie musi oznaczać całkowitej rezygnacji z nowych technologii. W końcu na pewno będziecie chcieli sobie pstryknąć rodzinne zdjęcie na tle dzikiej natury. Warto jednak dopilnować, żeby dzieci nie gapiły się cały czas w telefon czy tablet.

Zbieranie jagód lub grzybów może nie przypadnie im do gustu, ale już wejście na wieżyczkę strażniczą na pewno będzie fajną atrakcją.