Wyprawa na Beskid Żywiecki

Jeśli szukasz pomysłu na kilkudniowy urlop, a nie znasz jeszcze uroków Beskidu Żywieckiego koniecznie rozważ możliwości zorganizowania wypadu w te malownicze rejony. Beskid Żywiecki jest drugim co do wielkości (zaraz po Tatrach) pasmem górskim w Polsce. Należy do pasma Karpat. Z pewnością jest wart odwiedzenia, zwłaszcza porą wiosenno-letnią. Przedstawiamy kilka najważniejszych i najpopularniejszych atrakcji tego rejonu.

Beskid Żywiecki słynie z Babiogórskiego Parku Narodowego, którzy szczyci się wpisem na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na jego terenie znajduje się oczywiście największe wzniesienie całego pasma – Babia Góra. Amatorzy polskiej turystyki górskiej, ze względu na występujące okresowo dość trudne warunki wspinaczkowe, często nazywają ją Diablakiem. Drugim co do wielkości wzniesieniem jest Pilsko znane amatorom narciarstwa. Zimową porą na terenie wyciągu panują spore tłoki.

Nie bez powodu Beskid Żywiecki przyciąga miłośników gór z całego kraju.

Next Post

Pierwsza grupa fotelików

śr Lis 7 , 2018
W tym właśnie miejscu poświęćmy chwilę naszej uwagi najmniejszym z naszych pociech. To właśnie dzieci o wadze od 0 do 10 kilogramów, mieszczą się w kategorii „0” oraz „0 ”. Są to jeszcze