Zakupy za kieszonkowe

Czy wypad do hipermarketu może być dla dzieci atrakcją? Tak, jeśli pozwolisz dzieciakom robić zakupy zgodnie z własnymi zachciankami. Oczywiście nie można pozwalać dzieciom na zbyt wiele, dlatego dobrym pomysłem jest zorganizowanie wyjazdu, na którym dzieci będą mogły kupić wybrane produkty za własne pieniądze – odłożone z kieszonkowego, urodzin czy innych okazji.

Warto przy każdej decyzji uświadomić dzieci, ile kosztuje dany produkt i jak wiele kieszonkowego pochłonie. To skłoni synka lub córkę do bardziej rozsądnych zakupów.

Taki wypad do marketu lub sklepu z zabawkami ma dużą wartość edukacyjną. Dzieci uczą się, że na każdą zachciankę trzeba wcześniej zarobić, a pieniądze najlepiej wydawać rozsądnie.

Możesz być też pewien, że zabawka kupiona za kieszonkowe będzie przez dzieci szczególnie szanowana. Ponadto, poznając wartość pieniądza, dzieci zaczynają rozumieć, jak wiele warte są inne produkty w domu i zabawki, które dostają w prezencie.

To cenna lekcja na całe życie.

Next Post

Ścigacze to inna bajka!

pt Mar 15 , 2019
Skoro zajmujemy się kontrowersjami związanymi z motocyklami i zagrożeniami płynącymi z ich nieodpowiedzialnego użytkowania, to warto w tym miejscu wyjaśnić pewną ważną kwestię. Otóż