Zbilansowana dieta to podstawa

Odpowiednio zbilansowana dieta stanowi ważny element w życiu każdego człowieka, dlatego tak ważne jest przestrzeganie pewnych zasad żywieniowych. Ciągłe życie w pośpiechu, stres i nieodpowiedni dobór posiłków nie wpływają korzystnie na ludzki organizm.

Człowiek w ciągu dnia powinien jeść pięć posiłków – obowiązkowe śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek oraz kolację. Drugie śniadanie koniecznie powinny spożywać osoby, które między śniadaniem a obiadem mają około sześciogodzinną przerwę.

Zbyt długie przerwy między posiłkami mogą powodować bóle głowy, osłabienie i brak koncentracji, dlatego należy w miarę możliwości dbać o to, by jeść zawsze o stałych godzinach. Duże znaczenie ma także odstęp czasu, warto więc pilnować tego, by przerwy między posiłkami nie trwały zbyt długo, a czas takich odstępów był do siebie podobny.

Jeśli człowiek nie spożywa posiłków regularnie, może wówczas dojść do zaburzeń trawiennych oraz uszkodzenia błony śluzowej żołądka. Warto więc przestrzegać zasad codziennego żywienia, by nie ryzykować utraty zdrowia.

Next Post

Najsłynniejsze tory Formuły 1

pon Sty 28 , 2019
Torów, na których rozgrywane były wyścigi Formuły 1 jest wiele. Znajdują się one na wszystkich kontynentach, za wyjątkiem Antarktydy. Na jednych wyścigi rozgrywane były dziesiątki razy, na innych zaledwie raz.