Mamo, Tato – kiedy pojedziemy w góry?

Spędzanie wolnego czasu z rodziną to doskonała okazja do wspólnego poznawania się. Radość, jaką niosą wspólne wyprawy owocuje zawiązaniem bliższych więzi i kolekcjonowaniem pięknych wspomnień.

Wspaniałą alternatywą dla rodzin zwłaszcza tych pochodzących z większych miast są wycieczki w góry, które, praktykowane regularnie, mogą także hartować i przede wszystkim budzić u najmłodszych nieokiełznaną ciekawość świata natury. Dlatego też, warto jak najczęściej odwiedzać górskie rejony.

A jest w czym wybierać! Planując rodzinny urlop w górach trzeba uwzględnić wiele aspektów. Wybór miejsca jest oczywiście warunkowany wiekiem i możliwościami fizycznymi pociech.

Wędrówka z wózkiem związana jest oczywiście z wieloma niedogodnościami, dlatego też rodzice kilkumiesięcznych dzieciaczków powinni przygotować się na ewentualność nosidełka. W takiej sytuacji warto wybrać nieco mniej forsujący szlak.

Nie oznacza to jednak rezygnacji z pięknych widoków i co najważniejsze – z korzystania z czystego, wolnego od miejskich zanieczyszczeń powietrza.