Bułgaria – tani sposób na udane wakacje

Bułgaria od kilku lat wiedzie prym wśród miejsc, które najchętniej wybieramy jako cel wakacyjnych podróży. W dużej mierze ma to związek z faktem, że jest także jednym z najtańszych pośród ciepłych, nadmorskich kierunków. Jakie miejsca warto odwiedzić podczas wczasów w Bułgarii? Nie da się ukryć, że jest to kraj doceniany przede wszystkim ze względu na piękne plaże.

Linia brzegowa Bułgarii ma ponad czterysta kilometrów, a średnio jedna trzecia tej odległości pokryta jest przez piękne, piaszczyste plaże. Jeśli jednak oczekujesz czegoś więcej, na przykład pięknych widoków, powinieneś odwiedzić przylądek Kaliakra. Zobaczysz tutaj piękny krajobraz, zawierający w sobie jaskinie, groty oraz wyjątkowo malowniczy kanion.

Atrakcja ta ma również walor historyczny – jest doskonałym miejscem dla podziwiania ruin murów obronnych, rzymskich łaźni i innych ciekawych zabytków. Niewątpliwie warte odwiedzenia jest też Melnik. Miejscowość tę uznaje się za najmniejsze miasto Bułgarii.

Zasługuje na uwagę ze względu na swoje nietypowe położenie. Melnik z każdej strony otoczone jest przez skały z piaskowca o nietypowych kształtach. Z kolei miłośnicy zabytków archeologicznych i ciekawej architektury powinni koniecznie spędzić kilka dni w Nesebyrze.

Next Post

Klasyczne modele – gratka dla kolekcjonerów

śr Sty 23 , 2019
Jeśli cofniemy się o ileś dekad w historii motoryzacji, bardzo łatwo trafimy na prawdziwe perełki. Mowa o samochodach, które swoim designem wyróżniały się na tle innych,