Kiedy zacząć krzewić w dziecku dobre nawyki?

www.mhcs.pl

Dla większości rodziców zdrowie ich dziecka stanowi priorytet. Starają się na wszelkie możliwe sposoby dbać o swojego malucha. Warto pamiętać, że jednym z najlepszych rozwiązań w tym przypadku jest krzewienie w dziecku jak najlepszych nawyków. Takie przygotowanie może procentować przez długie lata, gdyż często przenoszone jest także na dorosłe życie. Kiedy zacząć wprowadzanie zdrowych nawyków w życie? Odpowiedź jest prosta – jak najszybciej! Już od najmłodszych lat malucha to właśnie rodzice są dla niego najważniejszym obiektem obserwacji. Dziecko z przyjemnością powiela codzienne zachowania swoich opiekunów.

Czasami możemy zauważyć, że stanowi odzwierciedlenie naszych własnych zachowań. Leżąc na kanapie przed telewizorem, trudno więc będzie ci przekonać swoją pociechę, że sport to zdrowie. Jeśli od lat zmagasz się z nadwagą i nie dbasz zbytnio o swoją dietę, pogadanki o zbilansowanym odżywianiu raczej nie przyniosą oczekiwanego efektu. Jeśli chcesz naprawdę dbać o zdrowie swojego dziecka, dawaj mu dobry przykład. Dbaj o to, by na talerzu każdego dnia lądowały świeże lub gotowane warzywa. Przyzwyczajaj do picia niegazowanej wody i naturalnych soków, sięgając po słodzone napoje tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Żeby mieć pewność, że dbasz o zdrowy rozwój swojej pociechy, zachęcaj też do wspólnego, aktywnego spędzania wolnego czasu.

Next Post

Jak zachęcać seniora do aktywności?

śr Lip 6 , 2016
W ostatnich latach ogarnęła nas moda na to, by być aktywnym. Pomijając pewne skrajne przypadki, można ten trend uznać za bardzo pozytywny, niezależnie od tego, jakie motywy kierują